O autorze

Krawat nigdy nie może być prosto. Rzeczywistości nie można oddać żadnym słowem. Człowieka nie można zdefiniować. A pomimo to – próbujemy, wierząc, że nasze pisanie (ba, życie!) kiedyś przyniesie nam sukces, czyli damy się poznać innym tacy, jacy jesteśmy, opisując świat za pomocą słów. Mamy nadzieję, że czytelnik nas przyjmie, raz utożsamiając się z tekstem, innym razem dyskutując na poważne tematy. Jednak nie będzie miało to formy agresji. Bo kiedy neguje się tekst, bez-pośrednio neguje się autora (pomijam konstruktywną krytykę). A krawat nigdy nie może być prosto. Dlatego zacznijmy od tego, że nie używam słowa „nigdy”. A to jest mój blog.

Mam na imię Rafał i planuję wydać kiedyś książkę. Blog to forma relacji. Z czytelnikiem i sobą samym.
Mogę o sobie powiedzieć, że jestem człowiekiem mediów. Jednak zwykle stoję po tej przeciwnej strony obiektywu. Zdecydowanie bardziej fascynuje mnie drugi człowiek i eksponowanie jego piękna, którego – często nie dostrzega. To jest moja inspiracja – człowiek. Ty.

Stwierdzam, że nie obserwuję rzeczywistości pod kątem pisania, bo być biernym widzem, to najgorsze co może Ci się przytrafić. Zauważyć piękną chwilę, ale jej nie doświadczyć. Wolę być bardziej praktykiem, aniżeli teoretykiem w tej kwestii. Może stąd się bierze to, że w moim pisaniu odnajdziecie wiele emocji. Bo to jest doświadczenie przelane na papier. Sam nie lubię czytać tekstów, które czuję, że nie są autentycznym przeżyciem autora.

Jestem introwertykiem. Fotografuję w wolnych chwilach, ostatnio nawet kameruję. Słucham różnorodnej, dobrej muzyki. Lubię obejrzeć film, który niesie ze sobą jakiś przekaz. Nawet jeśli jest on gdzieś między słowami. Uwielbiam podróżować. Mam zapotrzebowanie na książki. Dobre książki. Kiedy czytam – przeżywam. Dlatego czytam to, co sam chciałbym napisać. I tym się z Wami dzielę.

Emocje są ważne. One kształtują w czytelniku to, co najlepsze. Życie.